Oca 05

| 22 MB

Memtest86 uygulaması donanım meraklılarının yakından bildikleri bir . Zira kasadaki RAM’lerde herhangi bir sorun olduğunda bunu tespit edebilmek için kullanılabilecek en yetkin programlardan birisi olan Memtest86, bir aracı olarak kullanıcılara sunuluyor.

Hafızada gerçekleşebilecek teknik sorunların veri kayıpları ve sürekli mavi ekran almak gibi sorunlara sebep olabileceği göz önüne alındığında sorunun gerçekten ramlerden kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmek çok önemli hale geliyor.

Mavi ekranlarda yer alan raporların maalesef sadece değil diğer donanımlar ile de ilişkili olması nedeniyle sorunun bellekten kaynaklanması durumunda bile yeterli bilgi edinmek mümkün olmuyor ve Memtest86 tam da bu nedenle belleklerinizin test edilmesi aşamasında devreye giriyor.

Windows’unuz açılmasa bile flaş diskten boot edilebilir halde çalışan uygulamayı kullanmadığınız bir flaş diskte tutmanız sorunlar olması halinde hemen kullanabilmenizi sağlayacaktır.

Açıklamalar:

Memtest86 7 dual boot yükleyici (UEFI / BIOS) destekler. UEFI- desteklemeyen bir ’de otomatik olarak Memtest86 4.3.7 yüklenir.
Memtest86 operasyon işletim sistemini kurduktan için gerektirmez bağımsız bir programdır. Ayrıca, çalıştırdığınız hangi işletim sistemi önemli değildir: Windows, Linux, Mac. Ancak, önyükleme disk, disket veya USB sürücü oluşturmak için, Windows, Linux veya Mac kullanmanız gerekir.

gereksinimleri:

UEFI BIOS veya platform
Windows, Linux veya Mac OS
CD-ROM veya USB flash sürücü

Buradan İndirebilirsiniz  |  Turbobit  |  Nitroflare  |

 


 

Dosya Nasıl İndirilir  |  Turbobit  |  Nitroflare  |

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: +1 (from 1 vote)
MemTest86 7.2 Pro - Sistem Belleği Test Programı, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Benzer yazılar

written by admin \\ tags: , , , , , , , , ,


Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

%d blogcu bunu beğendi: