Mar 12

Grass Valley EDIUS Pro

Grass Valley EDIUS Pro 8.1 Build 188 | 523 MB

Edius yazılım ve donanımları kurgu ( montaj ) amaçlı kullanılmaktadır. Edius GrassValley firmasının geliştirdiği video düzenleme yazılım ve donanımlarının genel adıdır. İlk olarak Japon Canopus firması tarafından üretilmiş Canopus firmasını GrassValley’in satın almasıyla ürün GrassValley Edius olarak anılmaya başlanmıştır. GrassValley markası da tıpkı Miranda markası gibi Belden firması tarafından satın alındığı için ürün artık Belden çatısı altındadır. Yazılım ilk olarak Cebit fuarında 12 Mart 2003 yılında kullanıcıya tanıtılmıştır. Bu tarih Edius’un doğum günü olarak kabul edilebilir.

Edius donanımları HD, HDV, SD çözünürlüklerini desteklerken yazılımın 4K ve 8K desteği de vardır. 4K desteği Blackmagic firmasının ürettiği kartlar sayesinde olmaktadır. Blackmagic kartlar Edius’un yedinci versiyonu itibariyle yazılıma destek vermeye başlamıştır. Güncel son versiyon Edius 7.32’dir.Edius 7’nin en büyük farkı 64 bit mimarisi üzerine kurulu olmasıdır. Bu sayede önceki versiyonlardan çok daha hızlıdır.

Edius’u diğer kurgu yazılımlarından ayıran farklar hemen her formatı native ( doğal ) olarak kabul etmesi ve convert etmeden ( dönüştürmeden ) kurgu başlanabilmesidir. Bu sayede görüntü kalitesi bozulmaz ve hızla kurguya başlanabilir. Picture in Picture ( video içinde video ) Chromakey gibi birçok efektin render istemeden hızla yapılabiliyor olması Edius’u bugünkü popülerliğine kavuşturmuştur.

EDIUS® Pro 8 en hızlı ve çok yönlü gerçek zamanlı kurgu yazılımı…4K, 3D, HD, SD…24×24 to 4Kx2K…Hepsi aynı timeline içinde, hatta hepsi iç içe geçmiş sekanslarda ve hepsi gerçek zamanlıdır. Ve şimdi EDIUS, Blackmagic Design markasıyla işbirliği yaparak, DeckLink 4K Extreme ve Thunderbolt tabanlı UltraStudio 4K capture ve playback kartlarına destek veriyor ve 4K iş akışları için mükemmel bir çözüm sunuyor. Dünya çapında yayıncılar, prodüksiyon şirketleri, medya departmanları ve video profesyonelleri çoklu format kurgu yazılımında Grass Valley® EDIUS’u tercih ediyor.

İşletim Sistemi: Windows 7 / 8 / 8.1 (x64)

Buradan İndirebilirsiniz  |  Turbobit  |

 


 

 

Dosya Nasıl İndirilir Turbobit  |  Nitroflare  |

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: +1 (from 1 vote)
Grass Valley EDIUS Pro 8.1 Build 188, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Benzer yazılar

written by admin \\ tags: , ,


Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

%d blogcu bunu beğendi: