Kas 02

Avast Premier

Avast Premier 2015 10.0.2206 Final

Avast’ın son yılların önde gelen PC güvenliği yazılımlarını ürettiği bir gerçek ve Avast Premier yazılımıyla tüm diğer antivirüs ve güvenlik programlarındaki en iyi özellikleri bir araya getirmesi sayesinde maksimum güvenliği sağlayarak zararlı yazılımlardan korunmak mümkün hale geliyor. Avast Premier’in basit bir antivirüs programından çok daha ötede özellikler sunabilmesi sayesinde hem klasik virüslere karşı, hem de internet üzerinden gelebilecek direkt saldırılara, kimlik ve veri hırsızlıklarına kadar pek çok alanda PC’nizin korumasını sağlayabiliyorsunuz.

Adım adım PC tarama özelliğinin yanında bilgisayarınızdaki tüm öğeleri akıllı bir şekilde kendisinin de tarayabilmesi onu pek çok yazılım karşısında daha güvenli yapabiliyor. Bu öğeler arasında sabit disklerinizinden tutun da internet veya yerel ağınızdaki portlara pek çok nokta yer alıyor ve hackerların saldırıları başarılı bir şekilde durdurulabiliyor.

Programın temel antivirüs koruma özelliklerine ek olarak ortaya çıkan ekstra özelliklerini kısa açıklamalarla birlikte özetlersek eminim ki yüklediğinizde nelerle karşılaşacağınızı daha net bir şekilde anlayabilirsiniz.

Avast Premier

Ev Ağı Güvenliği – Yeni

Avast Premier’in ev ağı güvenliği sistemi sayesinde bilgisayarınızın haricinde yerel ağınızdaki modem, router ve ethernet bağlantısı araçlarında da bir tarama gerçekleştiriliyor ve böylece sizi dışarıdan saldırılarak açık bırakacak noktalar kapatılıyor. Tabii ki mevcut olan saldırı ve girişimlerin de anında tespit edilmesini sağlayan bu özellikle birlikte PC’nize dışarıdan erişim imkansız hale geliyor.

Güvenli HTTPS Taraması – Yeni

WebShield adı verilen Avast teknolojisi Premier ürününde de kullanılıyor ve bu teknoloji sayesinde HTTPS sitelerinin malware yahut diğer tehditlere karşı aktif olarak taranması sağlanıyor. Bu sayede girdiğiniz web sitelerinin herhangi bir sorun barındırması halinde hemen bilgi sahibi olabiliyor ve bağlantıyı kesebiliyorsunuz. Bunun yanında izin verilenler listesini düzenleyerek sık kullandığınız güvenli sitelerin taranmadan erişime açılmasını sağlayabilir, dolayısıyla performansı arttırabilirsiniz.

2014-11-02_190724

SecureDNS Koruması – Yeni

Ev dışındaki noktalarda bağlandığımız kablosuz internet bağlantılarının güvenli olmadığı ve veri hırsızlıklarına açık oldukları uzun süredir biliniyor. DNS hijacking adı verilen bu yöntemin üstesinden gelmek ise standart PC kullanıcıları için neredeyse imkansız. Avast Premier’in SecureDNS adlı teknolojisi sayesinde bilgisayarınız ile Avast’ın DNS sunucusu arasındaki bağlantı şifreleniyor ve bu sayede kötü niyetli kişilerin sizin kimlik bilgilerinize erişmesini sağlayacak sahte sitelere bağlantı gibi durumlarla karşılaşılmıyor.

Tarayıcı Temizleme – İyileştirilmiş

Bilgisayarımıza yüklediğimiz programların web tarayıcılarımıza bulaştırdıkları anasayfa değiştirme, toolbar ekleme ve eklentiler yükleme gibi kötü unsurlar Avast Premier’in tarayıcı temizleme özelliği sayesinde ortadan kaldırılabiliyorlar. Böylece web tarayıcınızı sıfırlayarak verilerinizi kaybetmek yerine Avast’ın tüm gereksiz ve tehlikeli yazılımları ortadan kaldırmasını sağlayabiliyorsunuz.

2014-11-02_190758

Antivirüs ve Anti-Malware – İyileştirilmiş

PC güvenlik programları denilince akla zaten ilk olarak antivirüs ve anti-malware programları gelmektedir. Avast Premier’in en temel işlerinden birisi olan antivirüs çözümleri sayesinde bilgisayarınızın donanımsal olarak hasar görmesine neden olabilecek virüsler bile hiç bir sorun yaratamadan ortadan kaldırılıyorlar. Anti-malware’lar ise gereksiz programların bilgisayarınızda cirit atmasına engel oluyor diyebilirim.

Güvenli Bölge – İyileştirilmiş

PC’lerimizden gerçekleştirdiğimiz finansal işlemler sırasında girdiğimiz değerler, şifreler, kullanıcı adları ve siteler maalesef keylogger programları tarafından kayıt edilebiliyorlar ve bunu önlemek için daha güvenli bir bölgeden giriş yapılması gerekiyor. Avast Premier bu güvenli bölgeye erişmenizi sağlıyor ve sanal makine üzerinden tüm finansal işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Sanal makinede gerçekleştirilen operasyonların keyloggerlar tarafından kaydedilememesi sayesinde kart bilgileriniz, hesaplarınız ve tüm diğer önemli bilgileriniz güven içerisinde kalıyorlar.

İstediğiniz Link’ten Dosyayı İndirebilirsiniz.

Dosya Nasıl İndirilir Görsel Anlatım

VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.16_1159]
Rating: 0 (from 0 votes)

Benzer yazılar

written by admin \\ tags: , , , , ,


Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

%d blogcu bunu beğendi: